Швидко і дешево усуваємо невелику вм'ятину на кузові авто з допомогою вантузу.
Сніжок, футбольний м'яч, кинутий напризволяще візок із супермаркету або дрібне ДТП можуть стати причиною прикрої неприємності — вм'ятини, видалення якої в майстерні обійдеться «в копієчку», інформує Ukr.Media.
Але невелике пошкодження можна усунути своїми силами, не витрачаючи багато грошей.
Одразу обмовимося, запропонований метод доречний лише в тому випадку, якщо утворилася вм'ятина на рівній поверхні. Витягнути грані або край майже нереально, а пошкоджену таким чином кузов можна тільки замінити. Або, як кажуть, покластися на товстий шар шпаклівки, заплативши ще й за фарбування. Якщо нічого подібного немає — сміливо беріться за самостійний ремонт.
Для відновлення такого ушкодження потрібно нагрівальний прилад (наприклад — фен), присоска і певна частка терпіння.
Домашній фен, на жаль, потрібного нам ефекту прогріву поверхні не дасть йому не вистачить потужності. Якщо будівельного фену на відстані витягнутої руки не виявилося — не біда, можна і потрібно скористатися звичайним чайником. Гаряча вода доведе метал або пластик до потрібної температури. До речі, бамперу вистачить лише гарячої води: під нагріванням пластикова деталь зазвичай повертається до заданої на заводі форми самостійно.
А ось металу потрібно допомогти: потрібна присоска, чим потужнішим і більше — тим краще. На гаражній полиці таку вдень з вогнем не знайти, а от в будь-якій ванній кімнаті вона є. У народі називається вантузом. Так-так, той самий, гумовий виріб для прочищення труб, який придбав ще ваш дід.
Отже, ретельно очистивши вм'ятину проточною водою — піщинки можуть стати причиною подряпин, а дорожні реагенти не дадуть присосці прилипнути як слід — приступаємо до процесу відновлення.
Скип'ятивши і один за одним спорожнивши пару-трійку чайників гарячої води на пошкоджену деталь, ліпимо вантуз так, щоб він повністю прилип і робимо перший — різкий і вивірений ривок. Починати слід від краю: завдання зробити все з першого ж разу перед нами не стоїть.
Крок за кроком пошкодження почне йти. Головне — регулярно обдавати місце роботи гарячою водою і не втрачати силу волі після перших невдач.
Вантуз — перевірений десятиліттями інструмент, так і його ручка як не можна краще підходить для процесу ремонту вм'ятин. До речі, щоб поліпшити «зчіпні властивості", гумовий наконечник також слід ошпарити гарячою водою.
Leave a Reply