Датчик дощу в автомобілі: навіщо потрібен та як працює пристрій

Основні функції "помічника".

У сучасних транспортних засобах передбачається багато опцій, які працюють в автоматичному режимі. Багато завдань, які раніше доводилося виконувати вручну, тепер не турбують власника транспорту. Звичайні склоочисники почали працювати за допомогою електроніки. Таке рішення полегшує пересування в погану погоду, так як водієві не доводиться відволікатися на включення обладнання

Працювати в автоматичному режимі склоочисникам автомобіля дозволяє датчик дощу. Він значно відрізняється від інших датчиків, передбачених в конструкції транспорту. Такий елемент складається з чутливої мембрани і оптичного компонента, який дозволяє датчику реагувати на вологу на поверхні скла автомобіля. Цей пристрій отримує інформацію і направляє її на блок управління, який і відповідає за автоматичне управління щіток склоочисника, інформує Ukr.Media.

Розміщується датчик дощу на лобовому склі. Автомобільні інженери відзначають, що такий пристрій гарантує комфортне і безпечне пересування в транспортному засобі. Автоматика не дає водієві відволікатися від дороги на кнопки і перемикачі, що знижує ризик виникнення ДТП.

Ще одне цікаве питання — як саме працює датчик дощу в автомобілі? У конструкції такого пристрою є 2 елементи — випромінювач і фотоприймач. Щоб правильно зчитувати інформацію, дані елементи повинні відповідати певним параметрам по сухості і вологості. Коли на лобове скло у великій кількості потрапляють краплі, датчик сприймає це як зміну траєкторії заломлення променів сонця. Система оперативно реагує на це, а в блоці управління формується сигнал, що включає в роботу склоочисники.

Датчик дощу в автомобілі забезпечує роботу склоочисників в автоматичному режимі. Така опція працює на визначення вологи на лобовому склі.

Джерело